Sitenin düzgün bir şekilde görüntülenmesi için JS açın.

Hizmetlerimiz

Botoks, Dermal Dolgu

Botoks, Dermal Dolgu
Botoks, Dermal Dolgu
Botoks, Dermal Dolgu

Botoks, Dermal Dolgu Hizmetimiz

Diş Hekimi Sinan ÜNAL/Botoks, Dermal Dolgu

BOTOKS

Botoks, botulinum toxin kelimesinin kısaltılmışı olup, Clostridium Botulinum adlı bir bakterinin oluşturduğu proteinin ismidir. Botulinum toksini, Clostridium botulinum ve diğer iki Clostridia türü tarafından üretilen birbiri ile benzer özellikler taşıyan yedi nörotoksinin ortak adıdır. Bilinen en güçlü nörotoksin botulinumdur.

Tıpta ilk olarak şaşılık ve göz seğirmelerinin tedavisinde kullanılırken göz ve alın çevresindeki kırışıklıkların giderilmesine katkı sağladığı farkedilmiş bu sayede kozmetik sektörünün vazgeçilmezi haline gelmiştir. Şu an migren,astım obezite gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Diş hekimliğinde ise en çok iki problemin tedavisinde botoks kullanımı yaygındır

• Diş sıkma ve gıcırdatma (bruksizm)

Uykuda ya da uyanıkken bilinçsiz bir şekilde yapılan diş sıkma baş ağrısına kulak ağrısına boyun ağrısına ve hatta migrene neden olabilir. Sürekli devam eden diş sıkma dişlerde genel bir hassasiyete ,diş minelerinde aşınma ve harabiyete neden olur.Bu sorun Diş hekimliğinde daha çok gece plakları ve kas gevşeticiler ile tedavi edilmeye çalışılsa da tam bir verim alınamamaktadır.

Oysa ki botulinum toksini ile çeneyi hareket ettiren massater kasının güçsüzleştirimesi ile diş sıkma kuvveti azaltılır çene ve dişler üzerindeki olumsuz etkiler net bir şekilde ortadan kalkar.

Ayrıca güçlü bir massater kasının yüzde oluşturduğu köşeli görüntü botoks sayesinde yumuşaklaştırılarak estetik bir kazanım da elde edilmiş olur.

• Gummy smile ( gülerken dişetlerinin normalden fazla görünmesi )

Dişlerin boy olarak küçük olması, dudakların normalden ince olması, üst dudak kasının hipermobil olması, üst çene kemiğinin büyük olması gibi nedenlerden dolayı bu kişilerin gülerken çok fazla dişetleri gözükür. Bu görüntü estetik olarak bir çok kişi için sorun teşkil eder.

Gummy smile dişlerin küçük olmasından kaynaklandığı zaman daha çok kuron boyu uzatma ve lamine restorasyonları ile tedavi ederiz ancak diğer sebeplerden kaynaklı ise botoks ile tedavi en uygun yöntemdir.

Çok kısa süren bir botoks uygulaması sonrası dudak artık gülme ve konuşma esnasında çok yukarıda konumlanmayacak ve dişetleri eskisi gibi gözükmeyecektir.

DERMAL DOLGU

Dişlerdeki estetik restorasyonlar eski halimize kıyasla her ne kadar güzel bir görüntü oluştursada tam ve kusursuz bir estetik için dudaklar, yanaklar, çene ve burun bölgesi gibi ağız çevre dokularının görünümü de güzel olmalıdır.

Gerek yaşlılıkla ortaya çıkan gerekse anatomik olarak mevcut olan burun kenar çizgilerinin, dudak kenar çizgilerinin , dudak üstü çizgilerinin kaybedilmesi ve ince dudağın kalınlaştırılması gibi işlemler için dermal dolgulardan faydalanırız.

Bu bağlamda doğal cilt dokusunda da bulunan hyaluronik asit en çok kullandığımız maddedir. Cilt altına mikro enjeksiyonlarla uygulanan hyaluronik asit vücut içindeki doğal hyaluronik asit ile birleşerek kaybolan doku hacimlerinin geri kazanılmasını sağlar.

Böylece dolgun dudaklar ve kaybolan kırışıklıklar estetik restorasyonu tamamlanmış dişlerinizle bir uyum içinde kusursuz estetiği oluşturur.


Diğer Hizmetlerimizden Bazıları

KLİNİĞİMİZ FOTOGALERİ

Yasal Uyarı

Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.

Sinan ÜNAL - Diş Hekimi


Doktorunuza
SORUN

Her türlü görüş, öneri, soru ve fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
SinanUnal